• Otvorenie školského roka 2020/21
     • Otvorenie školského roka 2020/21

     • Žiaci 1. ročníka: prichádzajú do školy s jedným rodičom 8:00   8:15 hod  v   átriu školy - slávnostné otvorenie školského roka

      Žiaci  2. - 4. ročníka - škola bude otvorená od 9:00 hod. - idú do svojich tried bez rodiča

      Žiaci 5. - 9. ročníka - do školy vchádzajú od 9:30 hod. - idú do svojich tried

      Prevádzka ŠKD:

      2.9. - školský klub bude v prevádzke až po vyučovaní do 15:00 hod. Prosíme rodičov, aby prvý školský deň využili služby klubu výnimočne. Ďakujeme.

      Od 3. 9. - ranný klub - od 7:00 deti v rúškach

      popoludní do 16:30 hod.  

       

      Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám,
      deťom a žiakom

      Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

      Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe dieťaťa/žiaka do školy sa dieťa/žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

       

       

       

    • Zbierka školských pomôcok
     • Zbierka školských pomôcok

     • Zapoj sa aj TY do Zbierky školských pomôcok

      Komu pomáhame?

      Tvorivým deťom, ktoré túžia spoznávať svet. Chcú sa naučiť nové písmenká, rozlúštiť nové hlavolamy a unášať sa svetom fantázie. Aj keď si nemôžu dovoliť kúpiť si školskú tašku s Elzou, trojposchodový peračník alebo značkový úbor na telesnú výchovu, túžime im pomôcť rozvíjať ich talenty a dary.

      • Zbierku organizuje Slovenská katolícka charita (viac informácií nájdete na www.charita.sk) Pozývame Vás dobrovoľne sa zapojiť do tejto milej aktivity - zbierky ☺

       

      Čo darovať?

      Pomôcky môžu byť nové, ale aj nemusia. Predstavte si, že peračník či sadu farbičiek viete sami ďalej používať. Deťom chceme posunúť veci, ktoré naozaj využijú a nezostanú u nás na charite v koši.

      Konkrétne:

      ceruzky, perá, gumy, strúhatká, fixky, zošity všetkých veľkostí, kancelársky papier, kružidlá, pravítka, uhlomery, farbičky, farebné papiere, nožnice, vodové farby, temperové farby, školské tašky, vrecká na prezuvky, peračníky, kalkulačky

       

      Kde a komu priniesť školské pomôcky?

      Zbierka bude prebiehať od 3. – 10. septembra 2020 nasledovne:

      • I. stupeň – v spomínaných dňoch, počas veľkej prestávky, môžete školské pomôcky, ktoré chcete darovať, priniesť do krabice, ktorá bude na to pripravená. Žiaci 4. ročníka Vám budú k dispozícii   na spodnej chodbe, aby od Vás školské pomôcky s láskou a poďakovaním prijali ☺

       

      • II. stupeň – v spomínaných dňoch, počas veľkej prestávky, môžete školské pomôcky, ktoré chcete darovať, priniesť do krabice, ktorá bude na to pripravená. Žiaci 8. ročníka Vám budú k dispozícii   na hornej chodbe, aby od Vás školské pomôcky s láskou a poďakovaním prijali ☺

      Už teraz zo srdca ďakujeme všetkým Vám, ktorí sa do zbierky zapojíte!

    • Letný denný tábor našej školy
     • Letný denný tábor našej školy

     • 1.7. - 15.7.2020

      Tento školský rok sme sa rozhodli usporiadať denný letný tábor v našej škole. Deti sa dlho nevideli pre pandémiu, rodičia potrebovali pracovať.... Pani vychovávateľky pripravili veľmi bohatý program plný zaujímavých zážitkov a aktivít. Počasie nám prialo, všetko vyšlo tip-top. Ďakujeme pani výchovávateľkám, pani učiteľkám, odborným zamestnancom aj ambasádorom, ktorí sa venovali našim deťom počas 11 tich dní. Za všetkých aspoň niektoré poďakovania rodičov, čo je naša najväčšia odmena i záväzok do budúcnosti.


      Srdečne ďakujem Vám i všetkým pedagógom v ŠKD za krásne letné dni, ktoré mohli deti prežiť začiatkom júla s Vami.
      Program bol pestrý a vždy iný na každý deň.
      Saška sa veľmi tešila a dokonca som ju ešte dohlásila i na ostatné dni,keďže chcela byť so svojimi spolužiakmi.
      Páčilo sa jej na lodi,na letisku i na vojenskom výcviku,na lanách..Proste všade.
      Ja,ako rodič,hodnotím veľmi pozitívne tieto letné aktivity.
      Možno ani s nami rodičmi by za taký krátky čas toľko nevideli.. 
      Viem,že niektoré školy takéto niečo namajú a ja veľmi oceňujem,že pedagógovia v družine mali chuť ísť do týchto aktivít.
      Veľmi pekne ďakujem a želám pekné leto.
       
      Čo sa týka osobných údajov-rešpektujem a súhlasím.
      S pozdravom ostáva Foľtová 

       

      Dobry den,

      ja by som sa veľmi chcela  v prvom rade podakovat za  denny tabor. Davidko bol velmi spokojny, nadseny a hoci su prazdniny  velmi sa tesil na kazdy den v skole.

      Program bol velmi kreativny, zaujimavy od sportovych aktivit po galeriu,..... velmi dobre.

      Strava v poriadku ako vzdy a velmi ocenujem, ze aj ked nebol obed v jedalni posledne dni mozny, snazili ste sa najst moznosti ako to inak zabezpecit opekacka, ovocna party,..

      Este raz dakujeme obaja velmi pekne za moznost navstevovat tento denny tabor.

      Urcite by sme ho uvitali aj buduci rok.

      s pozdravom

      Miroslava  Kocisova

       

      Dobrý deň, 

       

      Aj ja ďakujem za pomoc s Eliškou počas prázdnin. Eliška bola spokojná, ďakujeme vychovávateľkám za kreatívne strávený čas. 

      Dĺžka aj cena boli primerané.

      S pozdravom.

      Katarína Nohálová

       

      Dobry den, dakujeme za moznost letneho tabora.

      Tak ako minuly rok, aj tento rok sme vyuzili moznost prihlasit sa. 

      Tamarka je skupa na info zo skoly, ale podla toho, ako kazdy den vyskocila z postele a tesila sa dedukujem, ze sa jej velmi pacilo.

      Za mna ocenujem hlavne pestry denny program.

      Prajem pekny den a aj cele prazdniny

      Bohušová

       

       

    • Ukončenie školského roka 2019 - 2020
     • Ukončenie školského roka 2019 - 2020

     • Vážené kolegyne, kolega, milí žiaci!

      30. jún je vysneným dňom nielen všetkých školákov, ale aj ich pedagógov. Je posledným dňom školského roka. Pred nami je vidina krásneho odpočinku – dvoch mesiacov prázdnin a dovoleniek.

      Tento školský rok bol nečakaný a veľmi zvláštny. Zaskočila nás začiatkom jari pandémia, ktorá zastavila najplodnejšie mesiace našej školskej práce. Museli sme sa prispôsobiť novej situácii, ktorá priniesla do života nás všetkých negatívne, ale aj pozitívne veci. Určite sme všetci oveľa zručnejší v zvládaní technológií. Napriek tomu si myslím, že náš vzájomný kontakt, aj keď v inom – virtuálnom prostredí sme dokázali udržať. Ďakujem všetkým učiteľom, odborným zamestnancom, pani vychovávateľkám, ale aj vám všetkým, že môžeme  školský rok ukončiť so cťou. Dnes dostanete netradičné vysvedčenia, ktoré Vám budú celý život pripomínať ako sme sa učili v druhom polroku škols. roka 2019 – 2020.

      Prihováram sa teraz osobitne žiakom štvrtého ročníka, ktorí ukončili jednu etapu svojho vzdelávania. Postupujú v septembri na 2. stupeň ZŠ. Chcela by som im poďakovať za ich usilovnú prácu.

      Ocenení žiaci:

      4. ročník:

      • Kevin Huray
      • Adéla Pišojová
      • Paulína Fehérová
      • Tamara Cigľanová

      Ocenenie za šachovú aktivitu získajú členovia šachového krúžku, ktorí získali najvyššie počty bodov. Víťaz získa aj putovný pohár, ktorý bude tešiť jeho aj jeho blízkych do konca kalendárneho roka.

      Šachový turnaj o majstra školy

      1. miesto a putovný pohár: Tomáš Barčiak

      2. miesto: Juraj Sýkora

      3. miesto: Ondrej Kováčik

      Najviac bodov v šachovom  krúžku v kategórii

      A: Marek Michálik

      C: Tomáš Barčiak

       

      Deviataci,  prajeme Vám veľa úspechov na stredných školách, robte Vašim rodičom a v neposlednom rade aj nám radosť a na školu, ktorá Vám dala základy do života nezabudnite. Za prácu, usilovnosť, reprezentáciu školy, aktívny prístup k dianiu v našej škole  počas celého štúdia oceníme niekoľkých z Vás.

      Ocenení žiaci

      9. ročník

      • Andreas  Buchinger – za výborné študijné výsledky a reprezentáciu školy
      • Michal Mrákava- za výborné študijné výsledky
      • Samuel Oravec- za výborné študijné výsledky
      • Nikolas Stolárik- za výborné študijné výsledky
      • Erika Striežencová- za výborné študijné výsledky
      • Matúš Strieženec- za výborné študijné výsledky a reprezentáciu školy v športových súťažiach

       Žiacka školská rada - aktívna práca:

       Matúš Strieženec

       Samuel Oravec

       

       

       

       

       

       

    • Poďakovanie rodičom
     • Poďakovanie rodičom

     • Vážení rodičia,

                dnes bol prvý deň, kedy Vaše deti opätovne zasadli do lavíc školy po dlhej prestávke. Všetkým ďakujeme, že ráno prebehlo hladko, bez väčšieho chaosu. Deti boli v škole šťastné. Nový režim nám dnes dal všetkým trochu zabrať, ale počas nasledujúcich dní sa určite všetko dostane do správnych koľají a všetci si zvykneme na nové podmienky.

      Prajem Vám a Vašim deťom veľa zdravia.

      Plachká - riaditeľka ZŠ

    • Hodnotenie žiakov na konci školského roka
     • Hodnotenie žiakov na konci školského roka

     •          Vážení rodičia, žiaci, oznamujeme Vám spresnenie - charakteristiku jednotlivých stupňov slovného hodnotenia na konci školského roka.

      Charakteristiky jednotlivých stupňov slovného hodnotenia:

       

      1 – veľmi dobré výsledky - žiak mal v prvom polroku známku 1 alebo 2, známky za mesiac február a marec sú veľmi dobré, teraz doma pracuje na výbornej úrovni, svedomito, vypracováva úlohy a posiela ich na kontrolu. Ak má technické možnosti absolvuje  online vyučovanie

      2 - dobré výsledky - žiak mal na polročnom hodnotení 2 alebo 3, spolupracuje priemerne, niektoré úlohy zanedbáva, ale väčšinou spolupracuje, komunikuje s učiteľom. Ak má technické možnosti absolvuje  online vyučovanie 

      3 – uspokojivé - žiak bol v 1. polroku hodnotený 3 alebo 4, spolupracuje málo,  nevypracováva dostatočne úlohy, iba sporadicky posiela učiteľovi svoju prácu,  aj keď má dobré podmienky na komunikáciu. Učiteľ ho musí  nabádať k aktivite. Ak má technické možnosti absolvuje  online vyučovanie sporadicky 

      4 – neuspokojivé - žiak vôbec nepracuje, nekomunikuje s pedagógom, úlohy nevypracúva.  Ak má technické možnosti, nekontaktuje sa mailom neabsolvuje online hodiny.

  • Kontakty

   • Základná škola Na dolinách 27, 911 05 Trenčín
   • tajomnik@zsdoltn.edu.sk
   • +421 902 911 084 - riaditeľka školy +421 903 482 830 - zástupkyňa školy +421 32 6523480 - tajomníčka školy +421 903 482 831 +421 911 041 797 - ekonómka školy +421 911 046 635 - vedúca jedálne
   • Na dolinách 27, 911 05 Trenčín
   • 036125971
 • Fotogaléria

  • INOVEC, 20. ročník 5.9. 2020
  • Futbal cup D 19.2. 2020 3. miesto
  • ZLATOVSKÉ HORY 8.2.2020 19. ročník.
  • LVVK 2020
  • Mikuláš cup 2019/20
  • Čiernachov 19. ročník 18.1. 2020.
  • Vianočná besiedka ŠKD
  • Šaliansky Maťko
  • Návšteva útulku pre psíkov a mačky.
  • Projekty podporené Mestom Trenčín
  • Projekt Separovanie na školách
  • MIKULÁŠ CUP  2019 3.12. 2019