• Aktivita - požiare a ochrana pred nimi

• 20.12.22  tretiaci absolvovali výnimočnú aktivitu o požiaroch a ochrane pred nimi. Dozvedeli sa o tom, pri akých príležitodtiach a kedy hasiči zasahujú, čo treba robiť, kam telefonovať a čo do telefónu povedať. Zaujímavá  a poučná bola časť o konkrétnom požiari v dome byte, škole. Deti vedeli pekne odpovedať na otázky, vyskúšali si hasičský odev a prilbu. Informácie, ktoré získali, sú veľmi potrebné v prípade požiaru, ale dúfajme, že ich nebudú musieť použiť.  Treba byť pripravený.

• Vystúpenie FS Dolináčik

• FS Dolináčik mal dnes, t.j. 16.12.202 svoju verejnú premiéru v podobe koledníckeho pásma pre zamestancov firmy Adient a klientov zariadenia Seniorville v Záblatí. Naši malí a šikovní koledníci priniesli so sebou vinše a koledy, ktoré potešili všetkých ľudí vôkol nich.

Pozývame aj Vás milí naši veľkí i malí, aby ste si prišli kolednícke pásmo pozrieť osobne v stredu 21.12.2022 vo vestibule našej školy (pri stromčeku).

• Vianočná súťaž pre triedy 2. stupňa

• Milí žiaci, vyhlasujeme súťaž:  Najkrajšie vianočne vyzdobená trieda roka 2022.

Budeme hodnotiť vkusnosť, farebné zladenie, výzdobu okien, čistotu triedy, poriadok v skrinkách a celkový dojem. Každá trieda si určí do piatku svojho zástupcu, ktorý sa zúčastní na hodnotení. Nahlásite svoju zástupkyňu alebo zástupcu triednym učiteľom.

Podmienky súťaže:

• Triedy budú na hodnotenie pripravené v stredu 21.12. 2022.
            • Poverení žiaci sa pôjdu naobedovať o 13:00
            • O 13:30 hod. sa začne hodnotiť
            • Každá trieda môže dostať od porotcu 0 - 10 bodov. Body sa sčítajú a vydelia počtom porotcov.
            • Okrem žiakov budú v porote traja dospelí pedagóvia aj nepedagógovia.
            • Vo štvrtok vyhlásime výsledky
            • Víťazná trieda s najvyšším počtom bodov bude mať po prázdninách okrem sladkej odmeny aj výnimočnú možnosť návštevy útulku, kde odovzdá našu zbierku pre zvieratká.
            • Foto víťaznej triedy aj so žiakmi bude zverejnené na stránke našej školy.
          • Aktivity pri príležitosti týždňa pre Ukrajinu v ZŠ Na dolinách 27

• V tomto týždni sme navštívili naše vnímavé triedy, ktoré už v minulom školskom roku privítali medzi sebou v kolektíve spolužiakov z Ukrajiny. Snažili sme sa cez rôzne aktivity naučiť a pochopiť ako naši kamaráti, ktorí k nám prišli, čítajú, píšu ale najmä to, ako sa u nás cítia. Skúšali sme sa naučiť ich abecedu, taktiež ich jazyk aj v rozprávke, ktorú nám prečítali v ukrajinskom jazyku. To odkiaľ k nám prišli, nám vyznačili na mapách, aby sme si to vedeli aj predstaviť. Rozprávali sme sa spoločne ako je nám spolu v triedach a za čo všetko máme byť vďační. Chceme vyjadriť vďaku za to, že k nám prišli naši noví spolužiaci a taktiež chceme poďakovať našim žiakom, že sú nielen medzi sebou kamaráti, ale aj pre nich, a to kamarátmi s veľkými srdciami.

• Hádzaná na našej škole

• Naše hádzanárske nádeje sa zúčastnili dvoch hádzanárskych turnajov v športovej hale v Trenčíne.

23.11. sa konal turnaj regionálneho centra hádzanej, ktorého a zúčastnili školy nielen z Trenčína, ale aj Bánoviec nad Bebravou, Lehoty pod Vtáčnikom a Novák. Naše dievčatá predviedli perfektný výkon, bojovali a hlavne sa z hádzanej tešili.

07.12. sme sa zúčastnili Mikulášskeho turnaja. Chlapci aj dievčatá odohrali viacero zápasov a po zápasoch si zasúťažili o krásne ceny. Na koniec turnaja prišiel Mikuláš anjelik a čert. Deti mali obrovskú radosť a dostali nielen sladkú odmenu ale aj krásnu medailu.

Všetkým deťom patrí obrovská pochvala.

• Mikuláš navštívil aj našu školu

• Ozajstnou predzvesťou blížiacich sa Vianoc býva každoročne Mikuláš. Aj u nás vládla v tento deň veselá nálada. Deti s radosťou privítali Mikuláša aj so sprievodom anjelov a nezbedných čertov. Zaspievali mu pesničky, zarecitovali básničky. Mikuláš ich obdaroval sladkým prekvapením a sľúbil, že o rok príde určite zas.