• Kurz korčuľovania

• V dňoch 4.- 8.12. 2023 absolvovalo 40 žiakov 3. ročníka  kurz korčuľovania . Okrem korčuľovanie sa deti mali možnosť stretnúť a pobaviť s Mikulášom a jeho pomocníkmi,navštívili tiež múzeum hokeja. Každý deň sa im o chutnú desiatu postarala pekáreň Dobrota.

• Vianočná Viedeň 2023

• Dňa 13.12.2023 sa žiaci 7. až 9.roč., v počte 81 detí a 5 pedagógov zúčastnili každoročnej - v poradí už na siedmej akcii s názvom Vianočná Viedeň. Okrem účasti na vianočných trhoch vo Viedni žiaci navštívili výstavu ľudského tela v Bratislave, s názvom BODY WORLDS. Absolvovali exkurziu vo výrobni čokolády Hauswirth, v rakúskej obci Kittsee. Exkurziu zakončili nákupom darčekov a sladkých dobrôt.

Týmto chcem v mene detí POĎAKOVAŤ všetkým rodičom, že im umožnili účasť na akcii a dopriali im prežiť jeden krásny predvianočný deň plný zážitkov a zábavy. Rovnako chcem poďakovať svojim milým kolegom: Ing. Terezke Sabadkovej, Mgr. Romanovi Bakošovi, Mgr. Ľubošovi Kuníkovi a Mgr. Jurajovi Wágnerovi, že si našli čas a strávili s deťmi tento čarovný deň.

• Vianočná pošta pre seniorov

• Aj tento rok sa školský klub detí zapojil do ,,Vianočnej pošty pre seniorov,,.  Žiaci potešia ručne vyrobenou pohľadnicou 60 starkých z CSS Lednické Rovne, CSS Výrava a DSS Košúty. Dúfame, že im aspoň takýmto spôsobom trošku spríjemníme vianočné sviatky.

• Matematika na snehu

• Žiaci 8.A triedy si overili svoje vedomosti o konštrukcii lichobežníkov na čerstvom vzduchu - školské zošity vymenili za futbalové ihrisko ešte ako tak pokryté snehom.

Sedem skupín, v každej traja "lichomerači" a jedna konštrukčná úloha: zostrojiť lichobežník podľa zadania bez použitia metra, uhlomeru či kružidla.

Technicky to zvládli všetky skupiny, po premeraní boli odchýlky v tolerancii pol metra (jedenkrát sme však namerali až 1 meter naviac). Dvom skupinám sa podarilo vyznačiť jednu stranu úplne presne, ďalšej zase dokonalý 60 stupňový uhol, no a za topkový bonus možno považovať 3D označenie vrcholov písmenami ABCD.

Veľká pochvala patrí celej triede za ich prístup, spoluprácu a za to, ako si perfektne poradili a vynašli sa.

• Náš vianočný stromček je ozdobený

• Aj tento rok deti zo školského klubu detí vyzdobili vianočný stromček na Štúrovom námestí v Trenčíne. Ozdoby sme vyrábali z prírodnín a recyklovateľných materiálov. Myslíme si, že sa nám vydaril... Presvedčte sa sami.