• Slávik Slovenska - školské kolo

• 25. apríla s v našej škole uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Víťazi jednotlivých kategórií:

1. kategória: 1. miesto - Hanka Kováčiková 1.A

2. miesto - Mia Baraveli  2.A

3. miesto -  Lucia Krasulová 3.B

2. kategória: 1. miesto - Tobias Janiš - 4.A

2. miesto - Alexandra Folťová  4.B

3. miesto - Marko Sádecký 4.B

-  Viki Urbanová  5.B

Srdečne blahoželáme, víťazi postupujú do okresného kola.

• Výzva rodičom a žiakom

Vážení rodičia, žiaci!

Jarné obdobie je čas, kedy vo zvýšenej miere  žiaci  dochádzajú do školy pešo, na kolobežkách alebo bicykloch. V čase od 7:30 do 8:00 hod. je veľký pohyb detí aj áut na komunikácii pred školou. Vodičom pripomíname, že v areáli Detského mestečka je značkou obmedená rýchlosť na 20 km/h, ktorú žiadame dodržiavať.

Minulý týždeň v piatok došlo ku kolízii auta s dieťaťom na kolobežke. Našťastie zranenia neboli vážne, ale dieťa bolo do veľkej miery otrasené a čo je smutné, vodič odišiel z miesta zrážky.

Prosíme všetkých, aby sa na komunikácii pohybovali obozretne. Týka sa to žiakov aj vodičov. Buďme disciplinovaní a ohľaduplní.

Ďakujeme.

• Oznam o dištančnom vzdelávaní

• Oznamujeme žiakom a rodičom, že 26. apríla sa v našej škole uskutoční krajské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Z organizačných dôvodov sa v tento deň budú žiaci 5. - 9. ročníka učiť dištančne podľa platného rozvrhu.

Ďakujeme za porozumenie

• Začal sa predaj Vašich rezervovaných lístkov na Majáles

• Chceme Vás poprosiť, aby ste si prišli zakúpiť Vaše rezervované lístky (1 lístok = 35 euro).

Lístky sa predávajú od dnešného dňa t.j. 21.4. po budúci piatok 29.4.2022 v čase od 7.30 - 14.00 (štvrtok do 16.00) u pani Bugárovej (špeciálnej pedagogičky).

V prípade potreby inej hodiny zaplatenia Vašich rezervovaných lístkov, neváhajte kontaktovať pani Bugárovú (bugarova@zsdoltn.edu.sk) a čas si s Vami rada dohodne.

Tešíme sa na všetkých, ktorí chcú zažiť kvalitnú zábavu už 20. 5. 2022 na Majálese v KD Záblatí.

Organizačný tím Vás pozdravuje a pripravuje pre Vás len to najlepšie z najlepšieho!

• Majáles

• Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na Majáles! Príďte sa zabaviť s nami po dlhom čase a prežiť krásny a radostný čas. Zostáva posledný týždeň na rezervovanie lístkov, tak sa treba poponáhľať, lebo lístky sa míňajú a kapacita je obmedzená.

Majáles sa uskutoční v piatok 20.5.2022 o 19.00 v Kultúrnom dome v Záblatí. Všetky potrebné informácie nájdete na plagáte. Predaj rezervovaných lístkov začína po Veľkej noci.

Tešíme sa na Vás a garantujeme už teraz kvalitnú a dobrú zábavu na ktorej jednoznačne nemôžete chýbať!

• Daruj knihu - získaj knihu, 3. ročník knižnej burzy

• Marec – mesiac knihy sme si uctili 3. ročníkom čitateľskej  burzy: Daruj knihu – získaj knihu. Deti s láskou darovali nádherné a hodnotné knihy, ktorým sa onedlho tešili ich noví majitelia. Zo symbolických cien sa vyskladala krásna suma: 178,65€. Za získané peniažky zakúpime knihy súčasných slovenských spisovateľov, ktoré budú k dispozícii všetkým žiakom v školskej knižnici.

Z detí, ktoré do burzy prispeli svojou knihou, žrebovacia komisia 5.B vylosovala a sladká odmena bola odovzdaná: Arturovi Kadákovi, Zarke Prístavkovej, Jakubkovi Grausovi, Miuške Baravelli, Miškovi Mišíkovi a Tomáškovi Vašekovi. Blahoželáme!

Všetkým, ktorí nás akoukoľvek formou podporili, úprimne ďakujeme!