• Zbierka - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Milí rodičia a milí naši žiaci,

chceme sa Vám poďakovať, že sa tak pekne zapájate do tejto zbierky.

Tiež Vás chceme informovať, že ostáva ešte týždeň na prinesenie vecí pre babky a dedkov, ktorí krabičky od nás dostanú.

• Zoznámili sme sa so zvonárom

• V minulom týždni mali deti 1. a 2. stupňa možnosť stretnúť naozaj zaujímavého človeka, ktorý sa s nimi podelil o svoju netradičnú záľubu.

Michal Jakubec je mladý muž, stredoškolský študent, ktorý každú svoju voľnú chvíľu venuje ZVONÁRSTVU. Náuka o zvonoch, ich histórii, vývoji, metódach výroby, či akustike sa nazýva KAMPANOLÓGI.

A práve tá bola podstatou jeho prednášok v jednotlivých ročníkoch. Michal zaujímavo a naozaj pútavo vysvetľoval všetko, čo s jeho prácou a zároveň záľubou súvisí. Deťom starostlivo odpovedal na ich zvedavé otázky - a že ich bolo neúrekom. Keďže to boli interaktívne prednášky, deti  si mali možnosť vyskúšať  prácu zvonára, prezrieť si jeho dokumentáciu, či vyskúšať si pomôcky, ktoré zvonári pri svojej práci používajú.

Zistili rozdiel medzi prácou zvonolejára a prácou zvonára. Starších žiakov nasmeroval, akým smerom sa majú uberať, ak by chceli v tejto oblasti pracovať.

Musíme konštatovať, že bolo príjemné stretnúť tak zanieteného mladého človeka pre vec, ktorý sa s deťmi podelil o svoje poznatky, zážitky a ktorý našim deťom (a nielen im) rozšíril obzory.

Michalovi ďakujeme a prajeme veľa síl v jeho aktivitách.

• Okuliare pre Afriku

• Milí rodičia a priatelia!

Máte doma staré dioptrické okuliare? Prineste nám ich do ŠKD. My okuliare zabalíme a pošleme za Vás.Pomôžeme tak deťom v Afrike, ktoré okuliare potrebujú a nemôžu si ich dovoliť kúpiť.Ďakujeme!

• Vianočná pošta v ŠKD

• Aj v tomto školskom roku naše šikovné deti a pani vychovávateľky už teraz vyrábajú krásne vianočné pozdravy pre starkých do domovov dôchodcov.

Ďakujeme milé deti a pani vychovávateľky, že vyčaríte 60 úsmevov a zahrajete toľko srdiečok!

• STOLNÝ FUTBAL - PRIHLASOVANIE

• Milí naši žiaci,

chceme Vám slávnostne oznámiť, že od budúceho týždňa si budete môcť zahrať stolný futbal, ktorý nám pribudol vďaka štedrým darcom do priestorov oddychovej zóny.

Podmienky sú nasledovné a prosím prečítajte si ich pozorne:

Pre žiakov I. stupňa bude čas určený počas pobytu v ŠKD, vždy po dohode s pani vychovávateľkou. Ak sú žiaci, ktorí do ŠKD nechodia, tak je možnosť sa dohodnúť s pani vychovávateľkou a pridať sa na niektorý čas k ostatným hráčom v ŠKD.

Pre žiakov II.stupňa je vymedzený čas na stolný futbal nasledovne:

Každý utorok a piatok dopoludnia, v čase od 9:40 do 10:00 hod. (vždy bude pri hre aj pedagogický dozor, ktorý bude dohliadať na bezpečnosť počas hry a zároveň prinesie aj loptičku na hru).

Každý štvrtok popoludní, v čase od 14:00 do 14:20 a od 14:30 do 14:50 hod.

Maximálny počet žiakov pri jednom hracom stole - 4 žiaci! Nakoľko máme k dispozícii 2 stoly, tak na jednu hru vo vymedzenom čase a dni je možný maximálny počet 8 žiakov!

Ako sa môžem stať hráčom stolného futbalu u nás v škole?

- príď sa zapísať v priebehu týchto dní (zajtra) - piatok 5.11.2021 a pondelok 8.11.2021 na papier (na dverách kabinetu pani učiteľky Rózsovej) aj s tvojím spolužiakom alebo kamarátom, s ktorým chceš hrať

- v pondelok si pani učiteľky papier na konci dňa zoberú a jednotlivých hráčov budú kontaktovať, kedy si môžu prísť zápas zahrať - hráči sa budú striedať, aby to bolo spravodlivé

- ak v daný deň hráč nehrá zápas, tak je prítomný v priestoroch triedy alebo v poobedňajších hodinách v priestore domova :), nie pri stolnom futbale

P.S. Svojím zapísaním sa na papier sa každý hráč zaväzuje k fair play športovému správaniu a dodržiavaniu pravidiel nášho školského stolného futbalu. V prípade nedodržiavania pravidiel si pani učiteľky uplatňujú právo na vyradenie hráčov z hracieho plánu (čo veríme, že sa nikdy neuskutoční).

Na všetkých hráčov sa už teraz tešia pani učiteľky, ktoré budú súčasťou dozorov pri našich kalčetových hrách :)