• Naši učitelia majú krásne nové tričká :)

• Ak stretnete od dnešného dňa našich učiteľov v takýchto krásnych tričkách, tak vedzte, že hrdo nosia logo a názov našej školy nielen na hrudi, ale aj v srdci :)

ĎAKUJEME firme Tricus s.r.o. za ich výrobu a vynikajúcu spoluprácu!

• Vnímavý jarmok je tu pre Vás!

• Milí naši rodičia a žiaci, pripravili sme si pre Vás v tomto roku novinku v podobe Vnímavého jarmoku. Vnímavý jarmok prebehne v súlade so všetkými opatreniami, ktoré momentálne platia. Výrobok si môžete zakúpiť pri výdajnom okienku ŠKD od 1.12.2021, keď si prídete po svoje dieťa. V prípade, ak Vaše dieťa do ŠKD nechodí môžete napísať mail pani Debnárovej: debnarova@zsdoltn.edu.sk alebo pani Bugárovej: bugarova@zsdoltn.edu.sk, prípadne nás osloviť a radi Vám výrobky predáme. Výťažok z celého predaja krásnych výrobkov, ktoré vyrobili deti a dospelí z našej školy pôjde na dobrú vec (viď plagát).

Veríme, že sa nám podarí predať, čo najviac výrobkov. Odporúčaný cenník tiež prikladáme v podobe plagátu.

Už teraz veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí podporia túto krásnu aktivitu.

• Zbierka - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Milí rodičia a milí naši žiaci,

chceme sa Vám poďakovať, že sa tak pekne zapájate do tejto zbierky.

Tiež Vás chceme informovať, že ostáva ešte týždeň na prinesenie vecí pre babky a dedkov, ktorí krabičky od nás dostanú.

• Zoznámili sme sa so zvonárom

• V minulom týždni mali deti 1. a 2. stupňa možnosť stretnúť naozaj zaujímavého človeka, ktorý sa s nimi podelil o svoju netradičnú záľubu.

Michal Jakubec je mladý muž, stredoškolský študent, ktorý každú svoju voľnú chvíľu venuje ZVONÁRSTVU. Náuka o zvonoch, ich histórii, vývoji, metódach výroby, či akustike sa nazýva KAMPANOLÓGI.

A práve tá bola podstatou jeho prednášok v jednotlivých ročníkoch. Michal zaujímavo a naozaj pútavo vysvetľoval všetko, čo s jeho prácou a zároveň záľubou súvisí. Deťom starostlivo odpovedal na ich zvedavé otázky - a že ich bolo neúrekom. Keďže to boli interaktívne prednášky, deti  si mali možnosť vyskúšať  prácu zvonára, prezrieť si jeho dokumentáciu, či vyskúšať si pomôcky, ktoré zvonári pri svojej práci používajú.

Zistili rozdiel medzi prácou zvonolejára a prácou zvonára. Starších žiakov nasmeroval, akým smerom sa majú uberať, ak by chceli v tejto oblasti pracovať.

Musíme konštatovať, že bolo príjemné stretnúť tak zanieteného mladého človeka pre vec, ktorý sa s deťmi podelil o svoje poznatky, zážitky a ktorý našim deťom (a nielen im) rozšíril obzory.

Michalovi ďakujeme a prajeme veľa síl v jeho aktivitách.

• Okuliare pre Afriku

• Milí rodičia a priatelia!

Máte doma staré dioptrické okuliare? Prineste nám ich do ŠKD. My okuliare zabalíme a pošleme za Vás.Pomôžeme tak deťom v Afrike, ktoré okuliare potrebujú a nemôžu si ich dovoliť kúpiť.Ďakujeme!

• Vianočná pošta v ŠKD

• Aj v tomto školskom roku naše šikovné deti a pani vychovávateľky už teraz vyrábajú krásne vianočné pozdravy pre starkých do domovov dôchodcov.

Ďakujeme milé deti a pani vychovávateľky, že vyčaríte 60 úsmevov a zahrajete toľko srdiečok!

• Nadišiel čas lampiónov

• Rodičovské združenie pri ZŠ Na dolinách Vás všetkých, malých, veľkých, žiakov, rodičov, učiteľov aj známych a priateľov školy srdečne pozýva na

lampiónový sprievod, ktorý sa uskutoční

vo štvrtok18.11.2021 od 17:00.

Začiatok sprievodu je pri našej škole a pokračujeme po ulici Na dolinách. Po Hlavnej ulici sa vrátime bočným vchodom späť do školy, kde Vás bude čakať teplý čaj a prekvapenie.

Tešíme sa na všetkých účastníkov. Lampióny si zabezpečí každý sám.”