• MDD trochu inak

•

V piatok 2.6. 2023 sa žiaci 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 8.A a 9.A spolu s pedagogickým dozorom zúčastnili dňa otvorených dverí 71. prpv. v kasárňach SNP v Trenčíne. Pre návštevníkov bolo pripravené stretnutie s príslušníkmi OS SR a vojenskej polície. Súčasťou tohto zážitkového učenia bola aj ukážka vojenskej techniky, výzbroje a výstroja vojaka, výcviku služobných psov, ukážky hasičského a záchranného zboru a mnoho iného. Žiaci si precvičili zdravotnícku prvú pomoc, vďaka ktorej možno v budúcnosti pomôžu ľuďom v núdzi. Pre ôsmakov a deviatakov to bola možnosť prípravy na voľbu budúceho povolania. Žiaci prežili vzrušujúci deň.

• MDD v ŠKD

• Dňa 1.júna pri príležitosti Dňa detí sme v školskom klube mali ,,Zábavné popoludnie“. Deti maľovali na chodník, chlapci si zahrali futbalový zápas, pani vychovávateľky maľovali deťom na tvár a trochu sme si aj zatancovali. Deti si to veľmi užili... stačí pozrieť na ich šťastné tváričky.

• Rozlúčka so Šlabikárom

• Tento týždeň sa naši prváčikovia rozlúčili so svojimi Šlabikármi. Skôr, ako si ich odložili do poličiek, poslednýkrát v nich listovali a pracovali na úlohách, ktoré im priniesla včielka Peľka. Po dôležitej kontrole Šlabikáre zapečatili a boli pasovaní za ,,Naozajstného čitára“. Aby im nebolo veľmi smutno, nechýbala ani malá hostina, na ktorej im zatancovali ich spolužiačky.

• ZOO Bratislava a plavba po Dunaji – 28. máj 2023

• Ďakujeme našim milým rodičom, ktorí sa rozhodli stráviť predsviatočný deň MDD so svojimi deťmi v kruhu „školskej rodiny“ ♥

V bratislavskej ZOO sme absolvovali výukový program: „Vzácne a ohrozené“. Hoci bola nedeľa, vôbec nám nevadilo „vyučovanie“ v prírode.Pani lektorka pre vzdelávanie nám odhalila rôzne nevšednosti o zvieratách, ktoré sú na pokraji vyhynutia, napr.: leopard cejlónsky, jaguár americký, tiger – biela forma, lev juhoafrický,...Odmenou za vnímavé počúvanie nám bola možnosť nakŕmiť žirafy a zebry. Veľmi nás potešil aj fakt, že návštevou ZOO sme podporili starostlivosť a ochranu vzácnych a ohrozených zvierat, a ich možný návrat do divokej prírody.

Počas plavby po Dunaji sme sa pokochali výhľadom na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad.

Veríme, že tento deň zostane v spomienkach detí ako príjemná oslava ich veľkého dňa MDD.

• ENGLISHSTAR výsledky

• Dňa 27.4.2023 sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku ENGLISHSTAR. So zadaniami sa popasovali naozaj statočne, pretože ich výsledky boli opäť skvelé - až 17 z 22 zúčastnených žiakov získalo diplom so zlatou medailou (viac ako 80% bodov). Perfektný výkon podala žiačka 9.A triedy Laura Ďurišová, ktorá dosiahla 100% - nú úspešnosť riešenia úloh, za čo si zaslúžila aj hodnotnú odmenu. Všetkým našim žiakom blahoželáme a ďakujeme za záujem o angličtinu aj reprezentáciu školy. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže Englishstar.

• Čítajme si 2023

• 25. mája sa 314 žiakov našej školy čitateľským maratónom pridalo k projektu ČÍTAJME SI /projekt Linky detskej istoty pod záštitou pani prezidentky Zuzany Čaputovej/

Aj v 14. ročníku projektu bolo cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

Žiačky druhého stupňa túto milú udalosť obohatili o zábavné, ale aj poučné aktivity, takže sme sa popri vzdelávaní netradičnou formou aj veľmi príjemne zabavili. Ďakujeme ♥

• Nový rozmer priestoru plavárne

• Športový klub Real team Trenčín  pôsobiaci v priestoroch našej školy, ktorý je  aj  záujmovým útvarom - krúžok karate, ( členmi sú samozrejme aj žiaci našej školy), vybudoval v priestore plavárne plochu v hodnote

10 000€  nielen pre karatistov, ale aj pre žiakov školy na účely športových aktivít gymnastickej a pohybovo kondičnej telesnej výchovy. Plocha je  vhodná aj na cvičenie s fit loptami. Tatami sú príjemný povrch na  cvičenie v ponožkách, tenisky alebo inú cvičebnú obuv v tomto prípade treba nechať odpočívať v šatni.

Škola  bude pokračovať v tomto priestore repasovaním spŕch a šatní. Tretia hodina telesnej výchovy nás vďaka tomu veľmi nezaskočí.

• DUATLON 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DUATLON 2023.

V utorok 13.6. 2023 sa na Ostrove v Trenčíne uskutočnil DUATLON pre žiakov II. stupňa ZŠ. MIČO Timotej 3.miesto ŠVACHOVÁ Melánia 1. miesto SÝKORA Michal 2. miesto VLK Rasťo 1. miesto Srdečne blahoželáme.